Sunday, 25 September 2016

Colours and counting pirates posters (Captain Jack 2 unit 1)

Hello, hello!

W tym poście podzielę się z Wami dwiema pomocami, które stworzyłam dla moich zerówkowiczów, z którymi realizuję podręcznik Captain Jack 2 (plus).Na początek plakat z kolorami, w kolejności takiej samej, w jakiej pojawiają się w piosence "The colours song" (choć to temat tak uniwersalny, że każdy może wykorzystać go na swojej lekcji w dowolnym momencie, zupełnie niezależnie od użytej piosenki.


Uczniowie dostali swoje pomniejszone kopie i podczas śpiewania wskazują kolejno kolory. Bardzo lubią też stawać w roli nauczyciela i nazywać kolory, które ma wskazywać grupa. To chyba najlepszy sposób na sprawdzenie wiedzy danego ucznia przy jednoczesnym zaangażowaniu w zadanie całej grupy.


Inny pomysł na grę to podpatrzona na kanale YT Teddy Teach zabawa, w której piosenka o kolorach zostaje zatrzymana w dowolnym momencie, a zadaniem uczniów jest jak najszybsze odnalezienie w klasie koloru, którego nazwę usłyszeli jako ostatnią. Ta zabawa okazała się strzałem w 10! Planuję organizować podobne, wymagające jednak przygotowania kart do rozłożenia w sali, przy innych tematach. Kolory są na tyle fajnym tematem, że zawsze można coś zaimprowizować bez jakiegokolwiek przygotowania. W końcu kolory są wszędzie.

Drugą pomocą stworzoną na potrzeby zerówki jest statek piracki. W "Captain Jack 2" znajduje się świetna piosenka o liczeniu piratów. Ze znalezionych w sieci clipartów stworzyłam więc liczmany w postaci piratów. Zabawa jest rewelacyjna, a to przecież zwykłe liczenie! Dodatkowo statek można skserować i rozdać dzieciom do pokolorowania.Na początku na statku jest 6 wesołych piratów, wraz z kolejnymi zwrotkami dokładamy kolejnych i przeliczamy ich śpiewająco. :)

Po śpiewaniu każdy dostaje okazję, aby postawić na statku odpowiednią ilość piratów. To niesamowite, jak taki drobiazg może wpływać na zaangażowanie uczniów.
To jak? All aboard with me and let's sing! :)
M.C.


1 comment:

  1. Uwielbiam CJ2:) A statek chętnie zapożyczę:)

    ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger