Thursday, 6 October 2016

Jak zaczynam naukę angielskiego z najmłodszymi? Kilka pomysłów na start + jesienne kolory

Najmłodszą grupę, którą uczę w tym roku stanowią 3 i 4-latki. Większość z nich nie miała dotąd styczności z angielski. Pierwszy tydzień był trudny - kilkoro dzieci płakało na zmianę non stop. Po tygodniu- półtora przekonałam do siebie już wszystkich nowych uczniów i zajęcia stały się przyjemnością i dla mnie i dla nich.


Na początek zaserwowałam im najprostsze piosenki od Dream English - dwuwyrazowe warm-ups, których uczyłam kiedyś dzieci niespełna dwuletnie. Najlepiej zacząć od Happy/sad, a później już pójdzie (mniej więcej) gładko. Kolejne warmupy uczą dzieci słówek go/stop, hot/cold oraz up/down. Świetne jest to, że przy niewielkim wysiłku dzieci zapamiętują słówka parami. Happy i sad to pierwsze poza hello i bye bye słówka, które poznają wszyscy moi mali uczniowie. Oprócz Dream English w zajęciach towarzyszy nam podręcznik Hello Jack, do którego również tworzę dodatkowe pomoce. Poniżej dzielę się z Wami rysunkiem psa oraz układanką do ćwiczenia nazw części twarzy. 

Captain Jack wprowadza kolory pojedynczo w kolejnych rozdziałach. Szkoda, bo kolory to bardzo wdzięczny temat. Korzystając z uroków jesieni postanowiłam nauczyć dzieci jeszcze kilku kolorów. Na początek kolory jesieni: 

 Poniżej w wersji do gry w memory:
Początkowo chciałam wprowadzić 3 kolory, ale dzieci chciały WIĘCEJ! :) 

Oczywiście nie zapomnijcie o ukochanej zabawie wszystkich maluchów - poszukiwanie kolorów w sali i na własnym ubranku! Zaangażowanie na 200% gwarantowane:) A tu znajdziecie wszystkie pliki: 
 No comments:

Post a Comment

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger