Wednesday, 16 November 2016

Christmas #2 Reindeer, reindeer, what do you see? A Christmas book (#1)

Hello :) 
Lubicie Święta Bożego Narodzenia? Lubicie książeczki? Jeśli dwa razy odpowiedzieliście "tak", to dzisiejszy wpis powinien się Wam spodobać. :) Zapraszam do lektury i pobrania 30 stron gotowych do wydruku!


Jakiś czas temu podzieliłam się z Wami książeczką "Pumpkin, pumpkin, what do you see". Myślę, że przypadła Wam ona do gustu. Jeszcze zanim ją napisałam (uwaga, używam słowa "napisać" trochę na wyrost, w książeczce niewiele jest tekstu, a i sam pomysł nie jest oryginalny tylko zainspirowany książką "Brown bear, brown bear, what do you see") miałam pomysł na taką książeczkę w wersji świątecznej. Kilkanaście poprawek i zmian decyzji później, JEST! 

"Reindeer, reindeer, what do you see" wprowadza 9 świątecznych bohaterów. Dzięki swojej powtarzalnej strukturze łatwo przerobić opowiadanie na piosenkę. Myślę, że już po kilkukrotnym czytaniu dzieci powinny sobie z tym świetnie poradzić. Ja ponownie polecam tę melodię (to ona dźwięczała mi w uszach gdy tworzyła "Reindeer, reindeer...."):


Po lekturze (i śpiewaniu) zapraszam do dalszej zabawy. W tym celu przygotowałam flashcards, możecie ich użyć w dowolny sposób, np. do gry "what's missing" lub ułożyć swoją własną wersję książeczki samodzielnie decydując o kolejności, w jakiej pojawiają się bohaterowie. 

Ponadto zestaw zawiera karty do gry w memory:

Oprócz tego przygotowałam również planszę do gry. Wystarczy zabrać ze sobą kostkę i pionki, by pomóc pani Mikołajowej odnaleźć Mikołaja, po kolei nazywając wszystkich widzianych bohaterów. I na koniec kilkanaście plansz do super-szybkiej gry w bingo (bo tylko po 3 pola do zakrycia, dzięki czemu możemy często zmieniać dzieciom plansze, a zabawa staje się bardziej dynamiczna, każdy ma szansę wygrać). 
To co, skusicie się na lekturę "Reindeer, reindeer, what do you see?"? :) Dajcie znak, jeśli zdecydujecie się na pobranie pliku! :)

Kliknijcie w banerek poniżej żeby ściągnąć 30-stronicowy pdf: 

Mikołaj z freepik.com


Ponieważ książeczkę zaplanowałam dla młodszych dzieci, nie dodawałam żadnych zadań pisemnych. Jeśli jednak przydadzą się Wam jakieś, wystarczy słówko! :) Mam nadzieję, że spodoba Wam się ta świąteczna książeczka i wrócicie po więcej (w zanadrzu mam jeszcze 2 gotowe książeczki wraz z materiałami do pracy z nimi!). 


Next time: "The very hungry reindeer. A Christmas book". 

10 comments:

 1. Replies
  1. Ok, pojawią się na dniach :)

   Delete
  2. I już są! Czytanie, łączenie, wyszukiwanie, pisanie.... Wszystko na temat "Reindeer, reindeer, what do you see?". Zapraszam :)

   Delete
 2. Ekstra! Kilka wersji takich książeczek widziałam na pinterest, ale super, że dodałaś dodatkowe materiały :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sama książeczka bez materiałów dodatkowych to nie to samo. ;)

   Delete
 3. Dziękuję bardzo!!! Na pewno się niedługo przyda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super :) Daj znać jak się sprawdzą moje pomysły. :)

   Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger