Sunday, 20 November 2016

Reindeer, reindeer, what do you see? Activity pack #2

Hello! 
Poprzednim razem podzieliłam się z Wami książeczką "Reindeer, reindeer, what do you see?" wraz z materiałami dodatkowymi. Materiały te przeznaczone były dla najmłodszych, niepiszących uczniów. Dziś część druga, tym razem dla piszących uczniów. :)

Książeczka i pierwszy pakiet do ściągnięcia tutaj:
REINDEER, REINDEER, WHAT DO YOU SEE?
Zacznijmy od rozgrzewki - na początek "I spy" czyli coś dla oka. ;) Policzcie ilu Mikołajów i jego pomocników ukryło się na obrazku. Wynik można zapisać cyfrą lub słownie. 


Następnie przećwiczmy czytanie słówek. Połączcie rysunek z podpisem. 


Teraz powoli przechodzimy do pisania.Rozszyfrujcie jak nazywa się postać na rysunku. Wszystkie potrzebne literki znajdują się obok niej. 

Wordsearch to coś, co lubi większość dzieci. W choince ukryli się wszyscy świąteczni bohaterowie. I na koniec najbardziej wymagające zadanie - krzyżówka. :)
Jak Wam się podoba? Kliknijcie na Mikołaja, żeby ściągnąć cały pakiet w pdf! :) graphics by: 
mycutegraphics.com
freepik.com


Zapraszam wkrótce po więcej świątecznych materiałów do nauki angielskiego! 


2 comments:

  1. Świetne dla moich "korkowiczów" :). Narazie muszę wstrzymać się z drukowaniem dopóki nie przyniosę wielkiego pudła świątecznego z zeszłego roku, ale tak ciężko się powstrzymać widząc takie cuda!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Moje pudło stoi w szafie i z trudem się powstrzymuję przed wyciągnięciem go. No i po cichu przyznam się, że nucę już piosenki świąteczne... ;)

      Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger