Thursday, 1 December 2016

The very hungry reindeer - a Christmas book + games

Hello! 

Święta coraz bliżej, zaczął się grudzień więc najwyższa pora pomyśleć o materiałach na świąteczne lekcje. Dlatego też dziś coś, co zapewni Wam zajęcie na całe zajęcia - książeczka i materiały dodatkowe (i to dopiero pierwsza część, bo będzie tego znacznie więcej plus dodatkowe inspiracje!). Uroczy reniferek znowu w akcji, tym razem baaaardzo głodny!


Krótkie przypomnienie: 


Dzieliłam się już z Wami mikołajkowymi czasownikami (klik na fotkę!)oraz książeczką "Reindeer, reindeer, what do you see?" (klik!) wraz z dodatkowymi materiałami (klik!),a także grą "Decorate the Christmas tree". (klik!)


Dziś czas na coś zupełnie nowego, mocno inspirowanego przewspaniałym Erikiem Carlem i jego Bardzo głodną gąsienicą. 

Proszę państwa, oto "The very hungry Reindeer" :)
Mały reniferek obudził się pewnego dnia bardzo głodny. Był już grudzień, na dworze mróz i śnieg, więc reniferek odpowiednio się ubrał i wyruszył na poszukiwanie jedzenia. ;)
Jadł i jadł, ale wciąż był głodny! 

Czy uda mu się najeść w porę? Czy będzie w stanie pomóc Mikołajowi w jego pracy?! Dowiecie się już wkrótce. ;))) 
Oprócz książeczki udostępniam Wam dzisiaj również zadania - podpisywanie i łączenie podpisów oraz memory. Ale to nie wszystko! Więcej materiałów wrzucę po udostępnieniu drugiej części Reniferkowej opowieści, bo kolejne zabawy dotyczyć będą słownictwa z obu części. 

Ponownie korzystałam głównie z grafik mycutegraphics.com. Pomysł zrodził się oczywiście dzięki Ericowi Carle, przy dodatkowym udziale Pinterest. ;) (look here! Muszę to zrobić! klik!)

Tu możecie pobrać książeczkę i materiały dodatkowe: 

Mikołajek z freepik.comTo co, czekacie na "The very thirsty reindeer"? :) 6 comments:

 1. Pani Magdo, jest Pani cudowna! tyle świetnych materiałów... jak Pani to robi? zazdroszczę... i gratuluję pomysłów. Pozdrawiam i kraaaaaadnęęęę...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie trzeba kraść, z ogromną radością dzielę się swoimi pomocami, a jak potem czytam takie opinie jak Pani to wiem, że ma to sens! :) I chce mi się jeszcze bardziej wcielać w życie moje pomysły. Jeszcze sporo dobrego pojawi się przed świętami! Taka jestem hojna w tym cudownym okresie. ;) Pozdrawiam serdecznie! :)

   Delete
  2. This comment has been removed by a blog administrator.

   Delete
 2. Dziękuję za te cudowności. Niech to czym Pani nas obdarowuje, wraca do Pani z mocą miłości i niekończącego się optymizmu

  ReplyDelete
 3. Jestem zachwycona historią głodnego renifera, spragnionego zresztą też. Proponuję pochylić się nad bajką THE MITTEN. W necie jest trochę materiałów, ona jest w sam raz na okres zimy już po świętach. Pozdrawiam i życzę niezmiennej kreatywności!!!!

  ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger