Friday, 9 December 2016

The very hungry reindeer & The very thirsty reindeer - materiały dodatkowe i gry - mega pack


Ciąg dalszy reniferkowych materiałów. Jeśli zdecydowaliście się na lekturę "The very hungry reindeer" oraz "The very thirsty reindeer" to dziś zaopatrzę Was w kolejną, ostatnią już, porcję materiałów dodatkowych. :) 


Oto reniferkowe domino - mnóstwo kart do gry, reguły klasyczne. 


Jest też krzyżówka: 
A poniżej Christmas Cafe. Gra, którą można przeprowadzić na różne sposoby. 


Może to być klasyczne bingo: nauczyciel/wyznaczony uczeń losują obrazki, nazywają je głośno, a uczniowie którzy mają daną potrawę/napój na swoim "stoliku" skreślają je.

Bingo w wersji z losowaniem - wycinamy obrazki przedstawiające wszystkie potrawy i napoje, kładziemy je spodem do góry, a uczniowie losują je i jeśli trafią - mogą położyć ją na swoim "stoliku". Wersja czasochłonna i pracochłonna, ale bardziej angażująca dla uczniów. Dzieci mogą po prostu nazywać odkryte obrazki lub używać zdań, np. "X? Yes, please!" jeśli mają daną rzecz na swojej liście, lub "X? No, thank you", jeśli jej nie mają. 
Możemy również pobawić się w restaurację. Uczniowie muszą zamówić potrawy i napoje, które znajdują się na ich stolikach, np. używając zwrotu "Can I have...., please?". 
Gra zawiera 26 unikalnych stolików. Możecie również zagrać nimi w dobble, ale nie gwarantuję, że to się uda - obrazki na pewno się powtarzają, nie tworzyłam ich wg algorytmu, tylko na chybił trafił. 


To nie koniec! Żeby zaoszczędzić sobie trochę dźwigania (mam zamiar nosić swoją filcową choinkę, więc gabarytowo znowu przesadzę...) zamiast renifera w 3d stworzyłam wersję papierową do karmienia, z paskiem pełnym jedzenia i napojów, do przesuwania w brzuszku renifera. 
Możemy w ten sposób, po dodaniu smutnej i wesołej minki, przećwiczyć również czasownik like/don't like (lub w 3 os.l.pojedynczej - likes, doesn't like). Ostatnia zabawa, którą dziś Wam udostępnię to "I have, who has?" z dwiema opcjami. Możecie rozdzielić karty i grać z samym jedzeniem, a możecie połączyć je z napojami. W pliku zaznaczone jest miejsce, w którym należy podjąć decyzję. ;)So? Ready, steady, download and print! ;) 5 comments:

 1. Replies
  1. Haha, czyli mogłam się ograniczyć do tych 3 stron. ;)))
   A pomyślałam, że dla każdego coś miłego, stąd ta ogromna ilość różności.

   Delete
 2. Świetne materiały. Muszę przyznać,że jestem pierwszy raz na Twoim blogu,ale na pewno będę tu często zaglądać:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :) Zapraszam serdecznie, mam nadzieję, że poza tematami świątecznymi też będę miała coś ciekawego do pokazania. :)

   Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger