Monday, 5 December 2016

The very thirsty reindeer - Christmas book and a big printable pack

Głodny renifer nie jest już głodny. Po solidnym posiłku zachciało mu się pić. Tak właśnie kończyła się poprzednia historia. Dziś czas na ciąg dalszy - "Bardzo spragniony renifer", czyli "The very thirsty reindeer". :) Uwaga, nastęnym razem wrzucę sporo zadań do obu części reniferkowej historyjki! Jeśli więc jeszcze nie czytaliście "The very hungry reindeer", to teraz jest najlepszy moment, żeby to nadrobić!


"The very thirsty reindeer" z założenia miał być skierowany do odrobinę starszych uczniów, tzn. miałam zamiar użyć tej historyjki w klasach 2-3, choć sądzę, że i starsze klasy mogłyby się czegoś nowego nauczyć. ;)Tu już nie liczymy, ale ponownie powtarzamy dni tygodnia. Mały renifer szuka napoju, który ugasi jego niesamowite pragnienie, próbuje więc kubka kakao, dzbanka kawy, fiilżanki herbaty itd. Jak widzicie, podczas lektury ćwiczymy więc nie tylko nazwy napojów, ale także nazwy "naczyń". Z młodszymi można skupić się na nazwach napojów, ze starszymi uczniami wymagać znajomości całych wyrażeń. Oczywiście wszystko skończy się dobrze i Reniferek będzie gotowy do pomocy Mikołajowi. :) 


Po lekturze warto zrobić coś, co utrwali nowe słownictwo. Poniżej kilka zadań dotyczących tylko tej części Reniferka. Zadania i gry do obu części zamieszczę w osobnym poście, bo trochę się ich zebrało. ;) Matching, filling the gaps:


Memory:Kliknijcie na Mikołajka żeby pobrać książeczkę i materiały dodatkowe: 


Santa designed by freepik.com

Jeszcze w tym tygodniu spodziewajcie się sporej paczki zadań dodatkowych do obu części Reniferkowych opowieści. :)
3 comments:

 1. Podziwiam kreatywność :) Twoje pomysły są awesome! Poza oczywistym walorem edukacyjnym, są też przepiękne pod względem graficznym, co skutkuje tym, że bardzo szybko przyciągają uwagę małych dzieci, starszych zresztą też :) dziękuję, że dzielisz się swoimi materiałami i odwalasz za mnie - i innych - 3/4 roboty ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hihi, od Gwiazdora zażyczę sobie chyba wydłużenia doby, żeby mieć czas na realizację wszystkich pomysłów. ;)

   Grafiki nie są mojego autorstwa, jeszcze muszę się podszkolić w tym zakresie, ale staram się wybierać to, co ma szanse się podobać.

   Zapraszam częściej! :)

   Delete
 2. świetne materiały!! kawał dobrej roboty! :)

  ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger