Sunday, 15 January 2017

"Let's play in the snow!" - a winter story

Niespodziewanie napisałam dziś nową historyjkę do wykorzystania na zajęciach języka angielskiego. Czekając aż mąż zilustruje mi do końca dwie inne historyjki, przejrzałam moje ulubione mycutegraphics.com i wpadłam na zupełnie inny, niebałwankowy pomysł. ;) Oto "Let's play in the snow!" czyli bardzo zimowa historyjka. :) Jeśli jeszcze nie czytaliście mojej poprzedniej historyjki, to koniecznie to nadróbcie. :) Bałwanek, który nie lubi swojego koloru okazał się hitem nie tylko wśród moich uczniów. 

Dziś historyjka o odrobinę bardziej urozmaiconej konstrukcji, choć bez tak dramatycznych zwrotów akcji. 


W historyjce pojawiają się elementy zimowej pogody (więcej w temacie pogody już wkrótce!), najmłodsi przypomną sobie/nauczą się mówić "it's snowing" czy "it's cold". 


Ponadto pojawi się zwrot "put on your...." połączony oczywiście z nazwami ubrań (hat, scarf, mittens, boots i coat). Może być to więc "zimowe" wprowadzenie do tematu ubrań w ogóle. Następnie w historyjce pojawia się kilkukrotnie zwrot "let's...." połączony z zimowymi czynnościami, np. "go ice skating" czy "build a snowman". A skoro o bałwanie mowa. W historyjce pojawia się "instrukcja" robienia bałwana, co jest okazją do powtórzenia nazw jego "części ciała". Przy okazji można zrobić dowolne inne bałwankowe zadania i zabawy. Każda zabawa kiedyś się kończy, ale na otarcie łez możecie wypić gorące kakao. :) 
Przygotowałam również flashcards (lub karty do memory) przedstawiające najważniejsze słownictwo pojawiające się w historyjce. Ograniczała mnie dostępność klipartów, większość pochodzi ze strony mycutegraphics.com dzięki temu całość jest spójna (choć pojawia się jeden "błąd", ciekawe czy go znajdziecie!). Mąż pomógł mi rysując szalik, buty i kurtkę. Myślę, że wyszło mu to naprawdę nieźle. :) Niestety, na rysowanie innych zimowych zabaw nie mieliśmy czasu. 
Historyjka jest dość krótka, ale mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. :) 5 comments:

 1. Rewelacyjna historyjka, którą można wykorzystać z młodszą grupą jak i z bardziej zaawansowanymi uczniami, którzy mogą ją czytać samodzielnie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam nadzieję, że spodoba się zarówno uczniom i nauczycielom. :)

   Przed feriami zaserwuję ją i "starszakom", niech też poczują zimomy klimat.

   Miłego czytania! :)

   Delete
 2. Dzięki! Jak zawsze super, lubię te proste historie, wprowadzają w temat lub utrwalają treści. Już wydrukowane...i czeka na dzieci :) Ela

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdradzę Ci, że dziś przyszedł mi już do głowy pomysł na historyjkę wiosenno-wielkanocną. A jeszcze 2 zimowe mam prawie gotowe! ;) Nie wiem czy się wyrobię przed końcem zimy. ;)

   Delete
 3. tworzysz naprawdę super materiały :):) Twój blog jest ogromną inspiracją:)

  ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger