Monday, 23 January 2017

Little snowman, little snowman, how are you? - a story about feelings and weather

Hello! 
Dziś prawdopodobnie ostatnia zimowa historyjka. Miała być jeszcze jedna, ale póki co planuję zakończyć temat zimowy. Nie mówię jednak niczego na pewno, bo pomysły same do mnie przychodzą. ;) 

"Little snowman, little snowman, how are you" to nie do końca zimowa historyjka.
 Owszem, jej bohaterem jest mały bałwanek, ale dzięki niemu zrobimy gruntowną powtórkę stanów emocjonalnych oraz pogody. Cóż, tak się składa, że bałwanek jest meteopatą z krwi i kości. A może po prostu ze śniegu? ;) 
Mały bałwanek miał już dość tego, że ciągle pada śnieg... Czy jednak będzie szczęśliwszy gdy doświadczy innej pogody? ;) 
Konstrukcja historyjki jest bardzo prosta, opiera się w całości na 4 zwrotach: "Little snowman, little snowman, how are you?", "I'm.... today", "Why little snowman, why are you....?" i odpowiedzi "Because it's...". Dzięki temu dzieci szybko zaczną powtarzać z Wami historyjkę i będą mogły skupić się bardziej na powtarzanym słownictwie. 


Do powtórek słownictwa możecie wykorzystać flashcards, 
które udostępniam w wersji z podpisami i bez podpisów.

Muszę tutaj wspomnieć, że WSZYSTKIE grafiki, które pojawiły się w książeczce są zasługą mojego męża. Narysował je zupełnie sam. Mnie się bardzo podobają, a Wam? :) To dopiero jego pierwsze kroki w tym temacie. 

A żeby było jeszcze weselej, oprócz gry w memo koniecznie spróbujcie gry KABOOM. :) Oprócz flashcards zamieszczam też kilka takich kart. :)
Całość możecie drukować w formacie A4 albo w pomniejszeniu, wybierając druk kilku stron na jednej kartce. 

Sooooo, how are you today? 


DOWNLOAD: 

Aaaa! zapomniałabym! Wśród flashcards znalazły się też dodatkowe słówka, niewystępujące w historyjce, np. hungry czy thirsty. 


Dajcie znać, jak Wam się podoba nowa historyjka. :) 2 comments:

  1. Świetny pomysł idealny na zakończenie semestru!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Cieszę się, że historyjka się podoba. :))

      Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger