Monday, 13 February 2017

Bugs, bugs, what can you do? - a spring story

Hello!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jako, że mam sporo planów (większość grzecznie czeka już na dysku na swoją kolej) dotyczących mojej blogowej twórczości postanowiłam nie zwlekać dłużej i już dziś podzielić się z Wami pierwszą wiosenną historyjką. :) Kolejne, dotyczące dnia św. Patryka oraz Wielkanocy już wkrótce! 

A dziś historyjka o czymś, co na co dzień mnie nie zachwyca. W wykonaniu mojego męża polubiłam jednak ROBACZKI i uczyniłam je bohaterami nowej historyjki. :)


"Bugs, bugs, what can you do?" to krótka historyjka o prostej, powtarzalnej strukturze. Dzięki temu Wasi uczniowie szybciej opanują jej tekst i będą "czytać" razem z Wami, nawet nie znając jeszcze literek! 
Robaczków w historyjce jest aż 10: butterfly, bee, fly, grasshopper, dragonfly, ladybird, caterpillar, snail, ant, spider. Oczywiście zamieszczam przy okazji i materiały dodatkowe, które pomogą Wam w utrwalaniu ich nazw: flashcards oraz okrągłe tym razem karty do memory. :) 


Jak tytuł historyjki wskazuje, mowa będzie o czynnościach - jednych całkiem serio, innych trochę mniej. ;) 


Aby utrwalić i nazwy czynności wśród materiałów zamieszczam również action cards. :) Kilka kart jest pustych, więc możecie tam dopisać swoje własne propozycje. 
Na szybko stworzyłam również grę planszową, od Was zależy jak ją wykorzystacie - po stanięciu na pole możecie poprosić uczniów o nazwanie robaczka, a możecie zagrać w naśladowanie czynności wykonywanych przez te stworzonka. 
A żeby było weselej, zakończenie historyjki jest trochę prowokujące... no cóż, do uciekania! 
Co powiecie na zabawę ruchową? Pająk chodzi sobie spokojnie po klasie, pozostałe robaczki również. w pewnym momencie pająk woła np. "Run away if you can, butterflies" i wszystkie dzieci zmieniają się w motylki, które latając próbują uciec przed pająkiem. Trudno może być uciec gąsienicom, które po prostu jedzą, ale rozwiązanie tej kwestii pozostawmy dzieciom. ;) Może wystarczy zjeść pająka?;) DOWNLOAD: 
(click on the ladybird)
Today I have a new story for you! It's short and the structure is very simple. I hope that kids will enjoy repeating the sentences. The bugs were drawn by my husband and although I hate bugs I think these little guys in the story are adorable. :) 

If you like the story you may use some additional materials: flashcards, a board game, action cards and memory cards. :) More materials coming soon! :) 

5 comments:

 1. Rewelacja! Po raz kolejny świetna historyjka z pięknymi grafikami! Niedługo powinnaś wydać jakiś tomik! Naprawdę dobra robota!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wydanie książki to moje marzenie od czasów dzieciństwa! Ale póki co realizuję się tak powolutku, dzieląc się historyjkami z innymi nauczycielami. Świadomość, że gdzieś w Polsce czytane są moje słowa na zajęciach jest niesamowita. :)

   Cieszę się, że i ta historyjka przypadła Ci do gustu. :))))) Mąż też się cieszy, że grafiki się spodobały. :)

   Delete
 2. Super pomysł, a do tego można jeszcze przygotować "action dice" - mam jakiegoś fioła na punkcie tej aktywności ;) samych action cards zresztą też, ale wiadomo - urozmaicenie się przyda

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super pomysł na książeczkę ;)

   Delete
  2. Dzięki :)))

   Wiesz, o kostkach myślałam, ale ze względów logistycznych odpuściłam po tym jak moje poprzednie kostki nie przetrwały nawet jednych zajęć. :( Jeżdżę po 3 szkołach, biegam po klasach. A wszystko z 3 torbami pełnych książek i innych cudeniek.;)

   Ale jeśli będą chętni to raz, dwa je zrobię. ;)

   Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger