Monday, 27 February 2017

"Leprechaun, leprechaun, where is your gold?" - a story for St.Patrick's Day + materials

Hello! St. Patrick's Day nadchodzi wielkimi krokami! 17 marca coraz bliżej!
Z tej okazji kolejna historyjka, tym razem jednak będzie to historyjka wyjątkowa i to z kilku powodów. Po pierwsze, jest w całości narysowana przez mojego męża. :) A po drugie, ma ruchome elementy. Po trzecie, tworzyliśmy ją całą rodzinką. ;) 
 Zapraszam! 

Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids


Oto Leprechaun. Leprechaun to skrzat, posiadający ogromne ilości złota. Tylko gdzie on je trzyma?

Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids


Wybierzmy się na poszukiwania złota. A może polowanie na leprechauna? ;)
 Kto okaże się sprytniejszy? Leprechaun, leprechaun, where is your gold? Is it under  the horseshoe? 
NO! 


Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids

Zamiast złota, pod podkową zobaczymy biedronkę! A to niespodzianka! 


Może więc złoto zostało ukryte za latawcem? 


Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids

A może za flagą? 

Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids


Nie tak łatwo odnaleźć ukryte przez leprechauna złoto. W dodatku leprechaun ucieka i woła "catch me, catch me if you can" i śmieje się nam w twarz. ;) 

Przygotujcie się na długie poszukiwania, które będą okazją do przypomnienia sobie bohaterów innej wiosennej historyjki, mianowicie "Bugs, bugs, what can you do?". Robaczki ukryły się w różnych miejscach tej nowej historyjki. :) 
Po przeszukaniu całej łąki czas na przeszukanie samego skrzata. Może ukrył swoje złoto pod czapką? A może pod brodą?  

Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids

Hmmm... chyba jednak nie. Ale zamiast złota czekają tam na nas inne niespodzianki. ;) 

Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kidsLeprechaun's gold Story for kids free printable for ESL classroom English for kidsMożecie być pewni, że poszukiwania nie pójdą na marne. :) 

Leprechaun's gold Story for kids free printable for ESL classroom English for kids

Leprechaun's gold Story for kids free printable for ESL classroom English for kids


Na koniec możecie oczywiście obdarować swoich uczniów złotymi (czekoladowymi) monetami. Możecie je również wykonać samodzielnie lub z dziećmi. W plikach znajdziecie  monetę do kolorowania, a wkrótce, mam nadzieję, również pozostałe elementy w wersji do kolorowania. :) 

Leprechaun's gold St Patrick's Day: Story for kids free printable for ESL classroom English for kids
Jak wykonać swoją własną książeczkę? Tym razem nie wystarczy kliknąć download, print. 

Po zapisaniu książeczki na dysk drukujecie wszystko, najlepiej na sztywnym papierze (ja użyłam kartek z bloku technicznego). Następnie strony od 1 do 15 odkładamy na bok, to jest nasza właściwa historyjka. Elementy ze stron 16-18 wycinamy, zostawiając gdzieniegdzie zapas miejsca, tak żeby elementy, które będą potem odginane przez dziecięce rączki, nie były zbyt wąskie. 

Następnie wycięte elementy przyklejamy  we właściwych miejscach w książeczce (na stronach 3-11). Czyli np. biedronkę przykrywamy podkową. Ważne, żeby nie zakleić jej całkiem, a tylko fragment, reszta podkowy musi dać się podnosić. 


 Strony  w historyjce nie są numerowane, bo zostawiam Wam dowolność, być może zechcecie trochę ograniczyć ilość stron czytanych na zajęciach, może wolicie ułożyć je w innegj kolejności - it's up to you. :) Na koniec bonus, historyjka czytana przez mojego osobistego Leprechauna. 💖
Click to download: 

Dajcie koniecznie znać, co myślicie o takiej interaktywnej historyjce? 
Spodoba się Waszym uczniom, czy wolicie postawić na prostotę? 

Ciekawa jestem też, który z ukrytych robaczków wzbudzi największy zachwyt uczniów. ;) Ja obstawiam pająka pod brodą lub muchy w butach, a Wy? 
P.s. W materiałach znajdziecie również flashcards z opcją stworzenia z nich np. gry memory. 


19 comments:

 1. Ależ jesteście utalentowaną rodzinką! Aż miło patrzeć! Historyjka z klapkami, po prostu rewelacja! Myśle, ze powinnaś znaleźć wydawcę tych Twoich historyjek! Super!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Byłoby cudownie! Może kiedyś... :)))

   Dziękujemy za miłe słowa, cała nasza trójka. :)

   Delete
  2. Jak będziesz mówić "może kiedyś", to jeszcze nic z tego nie będzie ;) Spróbuj się zgosić do jakiegoś wydawnictwa i dowiedzieć się co i jak. Trzymam kciuki :)

   Delete
  3. Dzięki! :) Jeszcze żebym trochę odwagi miała, żeby zacząć... Na razie sprawdzam, czy moje pomysły w ogóle się sprawdzają i podobają. :)

   Delete
 2. Można też zalaminować te elementy (kapelusz, tęcza itd.), tylko pozostawiając trochę niezalaminowanego miejsca - to, co będzie przyklejane do kartki i ma służyć odginaniu (jakaś dziwna składnia, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi ;)) - to się idealnie sprawdziło w mojej książeczce świątecznej, a jest dzięki temu trwalsza na pewno.

  ReplyDelete
  Replies
  1. aa to nie tęcza, tylko podkowa ;)

   Delete
  2. Aaaa widzisz, o tym nie pomyślałam. Następnym razem na pewno skorzystam. :) Dziękuję za rade. :)

   Taaaak, podkowa od spodu wygląda podobnie do tęczy. :) Ale już nie miałam sił kombinować z drukiem dwustronnym.

   Delete
 3. cudowna historyjka! :) już się nie mogę doczekać zajęć, choć trochę boję się, bo chciałabym zalaminować całą książeczkę i nie wiem czy to wszystko ładnie ogarnę ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! :)
   Całe strony też chcesz laminować czy tak jak sugerowała Marysia? Ja pozostanę przy stronach z grubego papieru. Jeśli będę drukować drugi egzemplarz to wtedy zalaminuję elementy, które są doklejane. I zrobię to albo tak jak pisze Marysia, albo zalaminuję je z jednej strony (tzn. włożę jednocześnie dwie kartki w folię, wtedy kartki nie przykleją się do siebie. :) Czyli spód elementów zostanie "papierowy", a wierzch będzie wzmocniony folią.

   W razie wątpliwości pisz, postaram się pomóc. :)

   Delete
  2. chyba całe strony (bałwanka też tak laminowałam)
   świetny pomysł z laminowaniem z jednej strony! może wówczas gruby blok wystarczy :)

   Delete
  3. właśnie wydrukowałam historyjkę i znowu zastanawiam się jak to zrobić - wpadłam na pomysł, że po zalaminowaniu te odklejane elementy przykleję na rzepy samoprzylepne :) całe szczęście, że jeszcze trochę czasu do piątku to zdążę to dobrze rozkminić ;)

   Delete
  4. theMonique, Twoje rozwiązanie też jest niezłe. :) Ja jeszcze nie wiem czy moja wersja okaże się wystarczająca, ale grup mam niewiele, to może w tym roku już nie będę musiała poprawiać i drukować od nowa.

   Delete
  5. I jak? Jakie rozwiązanie wybrałaś? Przetrwało atak małych rączek? :)

   Delete
 4. Love this, very few teachers are doing St. Patrick´s Day. Join me at my Facebook Group: ESL/EFL Preschool Teachers or ESL/EFL Elementary Teachers, and post a link to your blog. I am sure many teachers will love this.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much. :) I hope someone will like and use this story. :)

   Delete
 5. Jestem pod wrażeniem! Magda, świetne materiały! Drukuję i będzie to element Dnia Św. Patryka w mojej szkole. Dzięki 😉

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się :) Lada dzień podzielę się jeszcze dodatkowymi materiałami dla młodszych i starszych. :))

   Delete
 6. Hi, My name is Anacélia ,I was born, live and work in Brazil as an EFL Teacher and I teach in a Binational Center. This week I have prepared a whole 1 hour lesson based on the activities on this blog to celebrate St. Patrick´s Day. I have a small group of A-1 level 8-9 year old students and they are very interested and intrinsicaly motivated. As they have lessons twice a week on Tuesdays and Thursdays only we celebrated the date yesterday. We played with the flashcards, watched the video, prepared the class book, read the story , prepared a beard mask and then they were given a treat bag with chocolate gold coins with the sentence "You´re very luck today!"🙂written on the front, just as the leprechaun says in the story. They all had a lot of fun and were very proud because they could read the story. Thanks a lot for this excellent material that helps us teachers to promote a creative atmosphere in our classes !!! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wow! I'm so happy that my story was read so far away from Poland! :) Thank you so much for sharing your opinion and ideas!
   Come back soon for an Easter story (or two!). :)

   Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger