Monday, 20 February 2017

Little Reader's Corner: My first London bus (recenzja)

Hello! 

Witajcie w pierwszym wpisie nowego cyklu, który zagości na blogu:


W ramach Little Reader's Corner planuję pisać o książkach anglojęzycznych. Niektóre z nich będę pokazywać w wersji oryginalnej, inne być może w polskim tłumaczeniu. Celem tego cyklu jest promowanie literatury anglojęzycznej, głównie dziecięcej.
Podobny cykl próbowałam rozkręcić kiedyś na moim starym blogu, jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam Was na Uszywki Zuzinkowej Mamy 


Pierwszą książką, którą Wam przedstawię na blogu jest "My first London bus" autorstwa Marion Billet. Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia! Zobaczcie dlaczego!


Przede wszystkim uwielbiam te kółka! One naprawdę się kręcą! Autobusem można więc jeździć :) 
Pasażerowie autobusu podróżują po Londynie. Co kawałek wołają głośno "STOP THE BUS!". Chcą z bliska przyjrzeć się atrakcjom Londynu. 
A jest co oglądać! 


Pałac Buckingham, królewscy strażnicy... London Eye:St Paul's Cathedral:


Natural History Museum:

A przy odrobinie szczęścia można zobaczyć i Królową wraz z Rodziną! I powiedzieć im "hello". :)Książeczka idealna dla najmłodszych, zupełnie mimochodem możemy pokazać im ikony brytyjskiej kultury: najważniejsze budynki, pojazdy, postaci. (Może być też piękną pamiątką z podróży do Londynu.)

Przy okazji w książeczce znajdziecie mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, a to jest coś, co lubią chyba wszystkie dzieci. :) 

Do każdego obrazka dołączone jest pytanie: "Can you see...?", oczywiście szczegółów do znalezienia jest duuużo więcej. :) 


Książeczka jest przepiękna, postacie są bardzo sympatyczne, całość naprawdę wygląda jak fotorelacja z wycieczki po Londynie - na pamiątkę lodów jedzonych koło London Eye, kanapek pod St Paul's Cathedral, próby dotknięcia dinozaura. :) Tak właśnie wyobrażam sobie wycieczkę po Londynie z kilkulatkiem. ;) 


Myślę, że "My first London bus" idealnie sprawdzi się na zajęciach w przedszkolu czy 1 klasie SP. 
To co, kto jest chętny na wycieczkę po Londynie? 
Title: My first London bus
Author: Marion Billet
Publisher: Campbell Books / Pan MacMillan
Pages: 8Kolejne książki o Londynie i nie tylko pokażę Wam już wkrótce! :)
2 comments:

 1. Genialna, tylko gdzie ją można kupić?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja swoją kupiłam prawie 3 lata temu na allegro. Teraz rzeczywiście nie ma w sprzedaży ani jednego egzemplarza, ale czasem się pojawiają, warto sprawdzać.

   Jest za to dostępna na bookdepository: https://www.bookdepository.com/Whizzy-Wheels-London-Bus/9780230760578 wysyłają na cały świat, dostawa gratis. W tej serii jest jeszcze London taxi, The London Noisy Tube i kilka innych londyńskich książeczek tej autorki. Wszystkie wyglądają kusząco. :)

   Delete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger