Sunday, 5 March 2017

Can or can't? Animals worksheets

Hello!

Dziś przychodzę do Was z kartami pracy. Myślę, że idealnie sprawdzą się w pracy z drugimi klasami, które mają problem z opanowaniem nazw czynności i czasownika can/can't. Ja pracuję na podręczniku New English Adventure wyd.Pearson i starałam się korzystać głównie ze słów pojawaiających się właśnie w tym podręczniku.Na fali popularności klamerek czy też spinaczy postanowiłam i ja w końcu spróbować. I tak powstały te oto karty:Każde zwierzątko podpisane jest trzema zdaniami. Zadaniem ucznia jest ich przeczytanie i zaznaczenie (poprzez przypięcie klamerki/spinacza w odpowiednim miejscu), które ze zdań są prawdziwe.  Tego typu zadania są świetnym pomysłem na samodzielną, cichą pracę uczniów. Kart jest aż 30, zwierzątka na nich się powtarzają, ale z innymi podpisami.

Następna mini-pomoc to karteczki z gotowymi do uzupełnienia zdaniami będącymi opisem zwierzątka: 2 zdania o tym, co dane zwierzę umie robić i 1 o tym, czego nie umie. Można w ten sposób zaoszczędzić trochę czasu na przepisywaniu. ;)Na koniec jeszcze bardzo proste zagadki.


A najgenialniejszą pomocą na osłuchanie się z formami czasownika CAN jest piosenka "Yes, I can" od Super Simple Songs. Dzięki tej piosence uczniowie wyśpiewują zarówno pytania, jak i odpowiedzi krótkie oraz zdania twierdzące i przeczące. Jeśli jakimś cudem jeszczde jej nie słyszeliście i nie użyliście to szybciutko to naprawcie. ;) 

(Grafiki pochodzą ze strony sweetclipart.com)


KLIKNIJ poniżej, aby pobrać darmowe materiały: 

Click to download for free: P.S. Dajcie znać, jakich jeszcze materiałów do klas 1-3 brakuje, co jeszcze chętnie przećwiczylibyście na materiałach spoza podręcznika? :) 
5 comments:

 1. Replies
  1. Bardzo się cieszę. :)) Pracuję jeszcze nad innymi materiałami, bardziej do speakingu, ale ciągle mi brak czasu na dokończenie tego, co rozgrzebałam. ;)

   Delete
 2. super, akurat teraz ten temat przerabiam. a w jaki sposób przeprowadzasz to ćwiczenie? rozdajesz każdemu uczniowi spinacze i karteczki? każdemu uczniowi inny zestaw?

  ReplyDelete
  Replies
  1. i jeszcze jedno - I can swim and run but I can't jump - co to za zwierzę? różne odp przychodzą mi do głowy ale nie wiem czy są poprawne :D

   Delete
 3. świetne karty, przydadzą się:) dzięki! :)

  ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger