Monday, 4 September 2017

It's school time! - Historyjka na początek roku szkolnego

No i stało się! Wakacje dobiegły końca! Zaczynamy nowy rok szkolny. Nie martwcie się, za 10 miesięcy kolejne wakacje! :)


Dziś mam dla Was coś specjalnego, zapowiadanego już od kilku tygodni: świeżutką historyjkę interaktywną pt. "It's school time, Little Rabbit!".

Małego Króliczka znacie już z historyjek: wielkanocnej (choć w niej wyglądał jeszcze nieco inaczej) oraz przedwakacynej Let's go on holiday.  Jeśli jesteście prenumeratorami magazynu GetCreative to w wakacyjnym numerze mogliście przeczytać również o przygodach Małego Króliczka na wakacjach. :)


Dziś Mały Króliczek staje przed wielkim wyzwaniem - oto jego pierwszy dzień w szkole! Jak najlepiej przygotować się do takiego wydarzenia?Na pewno trzeba się umyć i porządnie ubrać. A nie, przecież króliczki nie noszą ubrań! Jeden problem z głowy! Nie można jednak zapomnieć o spakowaniu plecaka!Czego nie może zabraknąć w plecaku pierwszoklasisty? Na pewno książek i zeszytów, ale ważny jest również piórnik! Piórnik nie może być pusty! 
Dzięki historyjce przećwiczycie nazwy czynności (eat, drink, wash, pack...) i oczywiście nazwy przyborów szkolnych! Historyjka jest interaktywna - jeśli wytniecie, zalaminujecie i podkleicie elementy rzepem dacie swoim uczniom szansę na świetną zabawę przy okazji nauki. 


Oprócz historyjki ebook zawiera zestaw flashcards - jeśli wydrukujecie je w mniejszym rozmiarze posłużą Wam również do gry w memory, a dzięki dodatkowym kartom zagracie także w KABOOM! A może zechcecie przy okazji powtórzyć nazwy emocji? Króliczek służy pomocą - happy, sad/worried, scared, tired, angry. 
Na koniec jeszcze kilka bonusów - karty pracy dla piszących i liczących uczniów. 

Plakat prezentujący kolory:  
Razem 30 stron zadań i zabaw aby uprzyjemnić naszym uczniom początek  nowego roku szkolnego. :) 

A jak Wy czujecie się w tym nowym roku szkolnym? Jakie macie plany? Jakie historyjki i materiały mojego autorstwa mogłyby się Wam przydać? 

Mam nadzieję, że jesteście weselsi niż Króliczek! 
P.S. Już niedługo nowy wpis, a w nim coś, co będzie się przydawać przez cały rok! :) Pogłaszcz Króliczka aby ściągnąć darmowy EBOOK z historyjką i kartami pracy: 

10 comments:

 1. Magda, to jest świetne!!!! Ale bym sobie wykorzystała na zajęciach! Niech już może Hania chociaż podrośnie, to przynajmniej na tych domowych hihi

  ReplyDelete
 2. Rewelacyjna historyjka :D takie interaktywne zalaminowane elementy rzeczywiście przyciągną uwagę uczniów :D

  ReplyDelete
 3. Króliczek po prostu skradł moje serce! Jestem pewna, ze znajdzie rzesze czytelników! Pomysł na interaktywną książeczkę R-E-W-E-L-A-C-J-N-Y! Gratuluję!

  ReplyDelete
 4. kolejna świetna historyjka! aż mi szkoda, że nie uczę w szkole, ale z pewnością wykorzystam karty pracy z moimi przedszkolaczkami :)

  ReplyDelete
 5. Super! Ściągnęłam i już drukuję. Trzeba rozgrzać laminarkę ;)

  ReplyDelete
 6. Pogłaskałam króliczka, pięknie dziękuję!

  ReplyDelete
 7. Uwielbiam Króliczka! Moje przedszkolaki również. Poznały dotychczasowe jego przygody i kolejną również poznają! Dziękuję!!!

  ReplyDelete
 8. Piękne materiały <3 Dziękujemy, że się z nami nimi dzielisz! :)

  ReplyDelete
 9. Super :* Moje Dzieciaki (prywatne;) ) będą mega szczęśliwe :)

  ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger