Monday, 18 September 2017

Walking in the forest - jesienna historyjka

Jesień nadchodzi wielkimi krokami! Gotowi do jesiennych zajęć z języka angielskiego? Dziś mam dla Was niespodziankę - zupełnie nieplanowaną - historyjkę jesienną!
Jesień to idealna pora na spacery po lesie. Bohaterką nowej historyjki jest Susie. :)


Susie spaceruje po lesie i spotyka zwierzęta. 

Zwierzęta leśne - zając/królik, sowa, lis, wiewiórka, niedźwiedź... To oni nauczą dzieci jak powiedzieć po angielsku "skakać w kałużach", "zbierać grzyby", czy "turlać się w liściach". :)
Po przeczytaniu historyjki proponuję Wam wykorzystanie "plakatu", na którym znaleźli się wszyscy bohaterowie historyjki. Plakat dostępny jest w dwóch wersjach: zwykłej oraz w wersji z miejscem do wpisania wypowiedzi bohaterów - z historyjki można więc skorzystać również z piszącymi uczniami, nie tylko przedszkolakami. :) 

Aby pobrać historyjkę kliknijcie poniżej: Będę bardzo wdzięczna za wszelki feedback. :) Czytacie na swoich zajęciach? Wykorzystujecie moje historyjki? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami - zainspirujmy się! :) 3 comments:

  1. Jak zwykle świetna historyjka, która swoją grafiką niezawodnie przyciągnie ciekawskie oczy maluchów i pozwoli im przyswoić zwroty reprezentujące czynności bohaterów. No i na czasie bo w jesiennym klimacie :-)

    ReplyDelete
  2. Bardzo dziękuję! Wspaniała historyjka:)

    ReplyDelete
  3. Super historia! Bardzo dziękuję i zaraz drukuję :)

    ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger