Saturday, 18 November 2017

High5: 5 pomysłów na świąteczno-językowy handmade

Ho, ho, ho! 

Witajcie w wyjątkowym dniu 5 edycji High5 - dniu, w którym blogujące anglistki zasypią Was lawiną inspiracji na grudniowe zajęcia. :) To nie wszystko! Przygotowałyśmy dodatkową niespodziankę - konkurs z nagrodami. Czytajcie uważnie nasze posty, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. 
Dziś mam dla Was garść pomysłów na szybkie i bardzo szybkie prace handmade, które na pewno zachwycą Waszych uczniów. 1. Węże wyrazowe w wersji handmade

Ze zwykłego talerzyka papierowego możecie w kilka chwil wyczarować narzędzie do powtórki słownictwa. Talerzyk wycinamy tak aby powstał "wąż", na którym możemy zapisać dowolne litery układające się w wyrazy lub wyrazy tworzące zdania - tak jak w klasycznym wężu wyrazowym. Dzięki doklejeniu głowy / pokolorowaniu talerzyka wiszący wąż będzie imitował bałwanka lub choinkę. 


Dodatkowy pomysł - Leksykalne candy canes 

Używając kolorowych (białych i czerwonych) karteczek zapisz słowa tak, aby kolejne litery były zapisane naprzemiennie, raz na białej, raz na czerwonej karteczce. Zadaniem uczniów będzie ułożenie z nich słów, nadając im kształt cukrowej pałeczki. 
2.  Gingerbread house 

Korzystając z instrukcji ze strony Betodilello złożyłam domek. Dzięki instrukcji obrazkowej zadanie będzie banalnie proste, nie tylko dla  ketsilgna, ale i innych nauczycieli. :)  Następnie przygotowałam okienka i drzwi - zajęło to kilka chwil. Pod każdym z nich ukryłam obrazek zaczerpnięty ze strony Super Simple Songs (w wersji jeszcze szybszej wystarczy nakleić naklejki), dzieci w swobodnej zabawie otwierają drzwi i okienka i witają się z kolejnymi bohaterami. 


3. Figurki z kartonowych rolek / stożkowe postacie 

Nikt nie ma chyba wątpliwości co do szerokiego zastosowania rolek po papierze toaletowym/ręczniku papierowym? Przydadzą się także w okresie świątecznym - przy ich użyciu wyczarujecie całą drużynę św. Mikołaja. Oczywiście na tym nie koniec! Taka pusta rolka to idealne miejsce na ukrycie zadania, obrazka, słówka czy innego materiału do pracy. 

Pomysł na bałwanki zaczerpnęłam ze strony FromABStoACTs. Zagrajcie ze swoimi uczniami w bałwankowe (albo mikołajkowe czy rudolfowe) kręgle.  Zadania z kręgli, które nie zostaną strącone, uczeń będzie musiał wykonać. :) 

4. Filcowa choinka 

Absolutny faworyt moich uczniów i córki, niestety najbardziej czasochłonny. Na pocieszenie powiem jednak, że raz wykonany, będzie cieszył przez lata. :) Ubieranie/rozbieranie choinki, nazywanie postaci, zabawa "What's missing", a także przyimki miejsca (pod, nad, obok). 5. Pacynki! Papierowe, filcowe, drewniane. Wspaniale się sprawdzą przy ćwiczeniu świątecznych dialogów, składania życzeń czy przy śpiewaniu piosenek. 

Na zdjęciu pacynki wykonane z moją czterolatką - zajęło nam to kilka chwil. :) Prosty i przyjemny pomysł na pracę plastyczną, która nie zajmie całych zajęć! 


Na mojej Pinterestowej tablicy znajdziecie więcej inspiracji na pacynki i nie tylko. :) 

A na koniec szczegóły naszej niespodzianki!
Wspólnie z dziewczynami przygotowałyśmy dla Was konkurs z super nagrodami od super sponsorów.
Jeśli przeczytałaś/-eś  wpis uważnie, na pewno zwróciłaś/-eś uwagę na jedno słowo zapisane w dość nietypowy sposób. Na każdym blogu biorącym udział w 5. edycji akcji ukryłyśmy po jednym takim „dziwnym” słowie, czyli znajdziesz ich aż 13. Słowa należy odczytać od tyłu. A następnie wszystkie wpisać w specjalnie przygotowany formularz, do którego link znajdziesz poniżej.
Teraz czas wybrać nagrodę, która Cię interesuje (do wyboru są pomoce dydaktyczne dla młodszych i starszych uczniów, dla nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego). W formularzu opisz w kreatywny sposób, dlaczego akurat ta rzecz powinna znaleźć się w Twoich rękach, a  my wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej nam się spodobają.


A oto nagrody, o które możesz zawalczyć:
1. Wybrany zestaw mat KIDDO Basic od firmy Play Me and Learn
Maty Kiddo to unikatowe, antypoślizgowe karty obrazkowe. Każdy zestaw można wykorzystać do ponad 100 zabaw i gier, zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej. Zastosowań jest wiele, a jest także w czym wybierać, ponieważ w sklepie playandlearn.com jest dostępnych aż 28 zestawów tematycznych Kiddo Basic. Każdy zestaw obejmuje 8 lub 12 mat powtórzonych trzykrotnie. Jest to super opcja na zajęcia lub imprezy plenerowe z udziałem większej liczby dzieci
2. Prenumerata PREMIUM magazynu „Get Creative!”
Magazyn „Get Creative!” skierowany jest do nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pełen jest inspiracji, porad i wskazówek. Znajdziecie w nim także gotowe scenariusze zajeć oraz materiały, które ułatwią Wam nie tylko przygotowanie się do zajęć, ale także przedstawień czy lekcji okolicznościowych. W ramach konkursu wygrać możecie prenumeratę PREMIUM z dostępem do artykułów i materiałów w wersji elektronicznej. Więcej na stronie http://www.getcreative.edu.pl/.
3. Wybrana plansza plenerowa od firmy Regipio
Plansze plenerowe to świetne rozwiąznie do nauki różnych zagadnień języka angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego. Podczas gier z wykorzystaniem planszy uczymy się przy użyciu wszystkich zmysłów oraz doskonalimy umiejętność pracy w grupie. Plansze, którym możesz przyjrzeć się na stronie www.regipio.com, występują w trzech rodzajach: Question Steps, Round Steps oraz Brainy Steps. Dzięki Question Steps uczniowie rozwijają umiejętność zadawania pytań na różne tematy oraz odpowiadania na nie. Round Steps to gra z liczbami, kolorami oraz podstawowymi przymiotnikami. Natomiast Brainy Steps to plansza doskonaląca używanie przymiotników w różnych sytuacjach.
4. Zestaw książek od wydawnictwa MM Publications
* „Go for Preliminary” (link http://www.mmpublications.com/Examinations/Go-For-Preliminary) – zestaw testów przeznaczony dla ucznia (wraz z płytą CD) oraz książka dla nauczyciela. W skład książki ucznia wchodzi pięć testów łączących: reading, writing, listening, speaking, a dodatkowo praktyczne wskazówki dotyczące ich rozwiązywania. Książka dla nauczyciela zawiera odpowiedzi do testów oraz ich uzasadnienia.
* „Practice tests for the Cambridge English: First (FCE) Examination” (lin: http://www.mmpublications.com/Examinations/Cambridge-English-Exams) - książki dla ucznia i nauczyciela. Książka składa się z sześciu testów. Każdy z nich podzielony jest na: reading and use of English, writing, listening, speaking. Książka dla nauczyciela zawiera odpowiedzi do testów oraz płytę CD z nagraniami do części poświęconej słuchaniu.
* IELTS Practice Tests (link: http://www.mmpublications.com/Examinations/IELTS) – zestaw sześciu testów IELTS z odpowiedziami. Do książki dołączone są płyty CD oraz CD-ROM ze słownictwem oraz nagraniami video. W kluczu: odpowiedziami, wskazówki dotyczące pisemnej części testu oraz części ustnej oraz uzasadnienie prawidłowych odpowiedzi dotyczących pozostałych komponentów.

5. Voucher o wartości 300zł do wykorzystania na książki, gry i inne materiały wydawnictwa Usborne od Children's English Books
Wydawnictwo posiada szeroką gamę pomocy dydaktycznych, w tym interaktywne książki, gry karciane i kolorowanki. Zróżnicowane poziomami pozycje książkowe znajdują swoich fanów zarówno wśród nieco starszych uczniów, jak i najmłodszych przedszkolaków. Urozmaicą nie tylko zajęcia indywidualne, ale i te prowadzone z większymi grupami. Atrakcyjne gry Snap to hit wśród uczniów w różnym wieku, a książeczki typu touch and feel to niekwestionowany hit wśród dzieci młodszych
Regulamin konkursu znajdziecie u Marysi KLIK!
Formularz konkursowy - w ten sposób zgłaszacie swój udział i udzielacie odpowiedzi na pytania - KLIK!
Pamiętajcie - konkurs zaczyna się już teraz (18.11.17 godz.10:00) i trwa do 1.12.17 do godziny 23:59.
Powodzenia!

Nie zapomnijcie odwiedzić pozostałych blogów: 


12 comments:

 1. Madziu, cudowne pomysły, bardzo kreatywne, a przy okazji łatwe do wykonania. Również korzystam z domku papierowego. Dzieci są zachwycone, a ja wykorzystuję domek na podsumowanie tematyki. Dziękuję bardzo :)

  ReplyDelete
 2. Mam duże zapasy filcu...Na czym utrzymuje się choinka? Na rolce?
  Gingerbread house też na pewno zrobię :)

  ReplyDelete
 3. Węże wyrazowe są ekstra! Na zielonym papierze zrobimy, a na koniec dorzucimy gwiazdkę na szczyt i będzie wyrazowa-choinka :)

  ReplyDelete
 4. Kocham handmade! Zrobię wszystko :D :D :D

  ReplyDelete
 5. Madziu, ten wąż jest fantastyczny!

  ReplyDelete
 6. W sam raz na moje zajęcia 😉 Uwielbiam takie kreatywne craftowania. Tyle rolek się nazbierało, więc pójdą w ruch.

  ReplyDelete
 7. Filcowa choinka jest super, nie tylko na lekcje, a nawet jako upominek dla znajomych :-)

  ReplyDelete
 8. Uwielbiam arts and crafts! Choinka i domek zwaliły mnie z nóg. Super!

  ReplyDelete
 9. Bałwankowe kręgle mnie urzekły. Cudne!

  ReplyDelete
 10. Filcowa choinka jest mega <3 jaka szkoda że mam dwie lewe ręce do takich rzeczy ^^

  ReplyDelete
 11. Domek taki prosty, a cudny! Zrobię kiedyś :)

  ReplyDelete

Dziękuję za komentarz! :)

Copyright © 2016 Little English Playground , Blogger